FERMUAR BİLGİLERİ »  DİKKAT  EDİLMESİ GEREKENLER

message
  1. Fermuar ürüne dikildikten sonra kürsör aksamı üzerine kuvvet uygulanması sonucu fermuarın zor açılıp kapanmasına sebebiyet verebilir, bu durumlar baskı ve ütüleme aşamasında olabilir.
  2. Fermuar kumaşa kürsör hareket yolundan daha yakın dikildiğinde veya serbest haldeki kumaş ve iplikle kürsörün rahat hareket etmesini engeller bu durum fermuarın rahat açılıp kapanmamasına sebiyet verir.
  3. Çanta ağızı fleto cep veya benzeri dikim yerlerinde fermuarın iki şeridinin paralel ve düz halde dikilmesi gereklidir, aksi halde kürsör fermuarı kapatamaz ve diş kopmalarına sebebiyet verebilir.
  4. Fermuar ütülenirken yüksek sıcaklıktaki ütü naylon ve kemik fermuarın diş yapısını bozabilir ve fermuarın çalışmasını engelleyebilir. Bundan dolayı bu tür fermuarlarda fermuarın ürezine örtü ötülerek ütüleme yapılması gereklidir
  5. Kıyafet fermuar tamamen açıkken çıkartılmalı veya kapalı şekilde giyilmelidir. Tekstil ürünü yıkanırken tamamen kapatılmış olması ve yıkama aşamasında ağırtıcı malzemeler kullanılmamalıdır. Aksi taktirde fermuar zarar görebilir yada zor çalışmaya başlayabilir